Ukraina w ONZ wezwała Rosję do „porzucenia filozofii wojny” w Donbasie

Ukraina w ONZ wezwała Rosję do „porzucenia filozofii wojny” w Donbasie

Ukrinform
Stała Misja Ukrainy przy ONZ kolejny raz wezwała Rosję do położenia kresu przemocy w Donbasie i porzucenia filozofii wojny, a także do wdrożenia osiągniętych porozumień, w tym na ostatnim szczycie „formatu normandzkiego” w Paryżu.

Jest to napisane w oświadczeniu na oficjalnej stronie ukraińskiej misji dyplomatycznej przy ONZ na Twitterze.

„Dziś wojska rosyjskie znów przeprowadziły atak w Donbasie, zabijając ukraińskiego żołnierza. Zawieszenie broni jest łamane każdego dnia” - podkreśliła Stała Misja Ukrainy przy ONZ.

Strona ukraińska podkreśliła potrzebę wdrożenia przez Rosję umów międzynarodowych w sprawie pokojowego rozwiązania sytuacji.

„Rosja musi porzucić przemoc i filozofię wojny i wypełnić swoje zobowiązania zgodnie z ogólnie uzgodnionymi konkluzjami szczytu paryskiego w „formacie normandzkim” (z 9 grudnia 2019 r. - red.), a także z Porozumieniami z Mińska” - oświadczono.

Przypomnijmy, 26 maja rosyjskie oddziały okupacyjne ponownie naruszyły zawieszenie broni i strzelały do ukraińskich obrońców w obwodzie donieckim z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. Żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy zmarł w wyniku rany postrzałowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-