Ukraina i Polska rozmawiały o intensyfikacji współpracy gospodarczej

Ukraina i Polska rozmawiały o intensyfikacji współpracy gospodarczej

Ukrinform
O dynamice dwustronnej współpracy gospodarczej w pierwszym kwartale tego roku dyskutowali w czwartek podczas wideokonferencji szefowie departamentów Ministerstwa Gospodarki Ukrainy i Polski Ołeksij Rożkow i Jan Pawelec – donosi Ambasada Ukrainy w Polsce na Facebooku.

„Dynamikę wzrostu w pierwszym kwartale 2020 r. współpracy handlowej i gospodarczej, współpracę inwestycyjną, praktyczne rozwiązania kwestii problematycznych, a także perspektywy przeprowadzenia jesienią 2020 r. w Kijowie na poziomie wicepremierów obu państw 7. posiedzenia Ukraińsko -Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej omówili dyrektorzy departamentów ministerstw gospodarki Ukrainy i Polski Ołeksij Rożkow i Jan Pawelec”- czytamy w oświadczeniu.

Ambasada Ukrainy w Polsce informuje, że według wyników pierwszego kwartału 2020 r. Polska pozostaje czwartym co do wielkości partnerem handlowym Ukrainy na świecie, (po Chinach, Niemczech i Rosji) z obrotem dwustronnym towarami przekraczającym 1,77 miliarda dolarów. USA (wzrost o 0,5% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.). Polska jest także drugim co do wielkości rynkiem na świecie po Chinach dla ukraińskiego eksportu towarów o wartości ponad 0,82 mld USD. USA (wzrost o 1%; 6,7% całkowitego ukraińskiego eksportu).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-