Będziemy walczyć o „Mińsk” do końca, ale mamy plany „B” i „C” -  Zełenski

Będziemy walczyć o „Mińsk” do końca, ale mamy plany „B” i „C” - Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Ukraina będzie próbowała znaleźć rozwiązanie sytuacji w Donbasie zgodnie z Porozumieniami z Mińska, ale zapewnił, że istnieją również plany „B” i „C”.

Powiedział to na konferencji prasowej 20 maja, donosi korespondent Ukrinform.

Z punktu widzenia „Mińska” i tej drogi - będziemy walczyć do końca o „Mińsk”. Ponieważ sankcje wobec Federacji Rosyjskiej są związane z „Mińskiem”. Doskonale wiecie, że wszyscy chcą je skasować – i nie tylko Rosja, ale i wiele krajów europejskich. Rozumiem, że i one cierpią ekonomicznie z powodu tych sankcji, ale, jak powiedziałem, będziemy walczyć. Daję rok na to, że będziemy walczyć. Z powodu koronawirusa proces ten jest nieco spowolniony, więc daję sobie jeszcze kilka miesięcy, aby nadal naciskać i byśmy byli w stanie (znaleźć) to dyplomatyczne wyjście z tej sytuacji zgodnie z Porozumieniami z Mińska” - powiedział Zełenski.

Jednocześnie podkreślił, że istnieją plany „B” i „C”, ale dodał, że nie chciałby ich wykorzystywać.

Pomimo faktu, że społeczeństwo różnie ocenia bezpośrednie rozmowy między prezydentem Zełenskim a prezydentem Putinem, jestem przekonany, że powinniśmy to robić, nie odrzucając „Mińska”, ale równolegle osobną drogą. Są pewne rzeczy, które można zrozumieć tylko wtedy, kiedy jesteś sam na sam i są pewne odpowiedzi, które może i chcesz usłyszeć, kiedy jesteś sam, wyciągać stuprocentowe wnioski i postępować zgodnie z innym planem, zgodnie z planem „B” - powiedział Zełenski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-