Polscy dziennikarze zorganizowali flash mob na rzecz Tatarów krymskich

Polscy dziennikarze zorganizowali flash mob na rzecz Tatarów krymskich

wideo
Ukrinform
Prawie 70 polskich dziennikarzy i aktywistów wzięło udział we flash mobie wspierającym Tatarów krymskich w 76. rocznicę przymusowej ich deportacji z Krymu do Azji Środkowej.

Wideo zostało opublikowane na Facebooku przez polską dziennikarkę Monikę Andruszewską - donosi korespondent Ukrinform.

„Polacy łączą się w bólu z Tatarami Krymskimi i przypominają, że deportacja Tatarów Krymskich w 1944 r. jest ludobójstwem. Nasi drodzy krymskotatarscy przyjaciele, pamiętamy o Was! Dziś rosyjskie władze kontynuują ludobójstwo Tatarów, które rozpoczęło się w 1944 r. Jesteśmy z Wami!" - podkreślają w wideo.

Polscy dziennikarze przypomnieli, że ponad 70 Tatarów krymskich przebywa obecnie nielegalnie w rosyjskich więzieniach. Jednocześnie FSB uprowadziło 15 Tatarów krymskich, a ich miejsce pobytu pozostaje nieznane.

Wezwano władze rosyjskie do uwolnienia krymskotatarskich więźniów.

Przypomnijmy, 18 maja Ukraina upamiętniła ofiary deportacji Tatarów Krymskich i obchodziła Dzień walki o prawa Tatarów Krymskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-