Jermak omówił z doradcami „normandzkimi” zbliżającą się wideokonferencję TGK

Jermak omówił z doradcami „normandzkimi” zbliżającą się wideokonferencję TGK

Ukrinform
Szef Biura Prezydenta, Andrij Jermak, podczas rozmowy telefonicznej omówił z doradcami politycznymi przywódców państw - uczestników formatu normandzkiego, kwestie bezpieczeństwa, zawieszenia broni i dostępu SMM OBWE do niekontrolowanych obszarów obwodów donieckiego i ługańskiego - donosi służba prasowa Biura Prezydenta.

„Strony zwróciły szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, osiągnięcie stałego i kompleksowego zawieszenia broni oraz dostępu SMM OBWE do niekontrolowanych przez Ukrainę obszarów Donbasu” - czytamy w oświadczeniu.

Doradcy omówili również przygotowania do zbliżającej się wideokonferencji Trójstronnej Grupy Kontaktowej, na której, jak zauważono w BP, Ukraina będzie miała znacznie poszerzoną reprezentację, w tym wicepremiera - ministra ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Ołeksija Reznikowa, wiceministrów i deputowanych - głowy komitetów Rady Najwyższej.

„Wierzę, że rozszerzenie i zwiększenie poziomu reprezentacji w TGK przyczyni się do przyspieszenia wprowadzenia zawieszenia broni. Właśnie dlatego Ukraina będzie reprezentowana przez wiceministra obrony na kolejnej wideokonferencji TGK - podkreślił Jermak.

Jak informowaliśmy, 5 maja prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekret zatwierdzający nowy skład delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. pokojowego uregulowania sytuacji w obwodzie donieckim i ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-