Szmyhal rozmawiał z Merkel o możliwości wprowadzenia przemysłowego ruchu bezwizowego z UE

Szmyhal rozmawiał z Merkel o możliwości wprowadzenia przemysłowego ruchu bezwizowego z UE

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal poruszył podczas rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel kwestię uzyskania przemysłowego reżimu bezwizowego z UE i przystąpienia do Programu Wzmocnionego Partnerstwa (EOP).

Zostało to omówione podczas wideokonferencji szefów rządów - informuje serwis prasowy ukraińskiego premiera.

„Denys Szmyhal poruszył kwestię możliwości uzyskania przemysłowego reżimu bezwizowego z Unią Europejską, a także przystąpienia Ukrainy do Programu Wzmocnionego Partnerstwa NATO (EOP)” - doniesiono.

Premier zapewnił również, że integracja europejska i euroatlantycka pozostaje priorytetem polityki zagranicznej Ukrainy.

„Mam nadzieję, że Niemcy podczas przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie 2020 r. dadzą jasny sygnał co do europejskiej przyszłości Ukrainy” - powiedział Szmyhal.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-