Ukraina oznajmiła w ONZ, że Rosja narusza Porozumienia Mińskie i inicjatywy pokojowe Guterresa

Ukraina oznajmiła w ONZ, że Rosja narusza Porozumienia Mińskie i inicjatywy pokojowe Guterresa

Ukrinform
Ukraina zwróciła uwagę społeczności międzynarodowej w ONZ na niedawne naruszenia przez Rosję Porozumień Mińskich w Donbasie, a także inicjatyw pokojowych Sekretarza Generalnego ONZ podczas pandemii, i ponowiła swój apel do Rosji o zaprzestanie agresji – napisano na oficjalnej stronie Facebooka Stałej Misji Ukrainy przy ONZ.

„Tylko 10 maja w Donbasie doszło do 15 naruszeń zawieszenia broni, które doprowadziły do ​​zranienia czterech ukraińskich żołnierzy. Jednocześnie użyto broni zabronionej w Porozumieniach Mińskich” - powiedziała ukraińska misja dyplomatyczna.

Jednocześnie strona ukraińska wezwała Federację Rosyjską do zastosowania się do wezwania Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa o globalne zawieszenie broni i wyciszenie broni we wschodniej Ukrainie.

Jak poinformowało w poniedziałek centrum prasowe sztabu OSP, zbrojne formowania Federacji Rosyjskiej 15 razy naruszyły zawieszenie broni. Na pozycje Sił Połączonych strzelano z zabronionych w Porozumieniach Mińskich systemów artyleryjskich kalibru 122 mm, moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, a także systemu rakiet przeciwpancernych, z uzbrojenia opancerzonych pojazdów bojowych i z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej. Fakty dotyczące użycia ognia odnotowano w pobliżu miejscowości Awdijiwka, Starohnatiwka, Orichowe i Nowotoszkiwskie. Jeszcze w marcu sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał do globalnego zawieszenia broni we wszystkich konfliktach. Nazwał koronawirusa „wspólnym wrogiem”, który zagraża całej ludzkości.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-