Zełenski mianował Saakaszwilego przewodniczącym komitetu wykonawczego Narodowej Rady Reform

Zełenski mianował Saakaszwilego przewodniczącym komitetu wykonawczego Narodowej Rady Reform

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował byłego prezydenta Gruzji i byłego szefa obwodu odeskiego Micheila Saakaszwilego szefem komitetu wykonawczego Narodowej Rady Reform.

Jest to zapisane w dekrecie nr 169/2020 „Kwestia Narodowej Rady Reform i Komitetu Wykonawczego Reform”, który prezydent podpisał w dniu 7 maja - donosi służba prasowa prezydenta.a

„Szczerze gratuluję Michaiłowi Saakaszwilemu przyjęcia nowego odpowiedzialnego wyzwania. Wierzę, że zdoła nadać impuls pracom Narodowej Rady Reform i pomoże w realizacji ważnych zmian w życiu kraju” - powiedział Zełenski.

Również tym dekretem prezydent mianował na stanowisko wiceszefa komitetu wykonawczego Ołeksandra Olszańskiego.

Dekret wchodzi w życie z dniem jego opublikowania.

Przypomnijmy, 22 kwietnia we frakcji partii „Sługa Narodu” powiedziano, że ​​były prezydent Gruzji i były szef Odeskiej Administracji Państwowej Micheil Saakaszwili był rozpatrywany jako kandydat na stanowisko wicepremiera ds. reform.

Sam Saakaszwili stwierdził, że prezydent Wołodymyr Zełenski zaproponował mu stanowisko wicepremiera ds. reform i że już o tym rozmawiał z premierem.

Później okazało się jednak, że kandydatura Saakaszwilego była rozważana na stanowisko w Narodowej Radzie Reform.

Narodowa Rada Reform została utworzona w sierpniu 2014 r. jako specjalny organ doradczy Prezydenta Ukrainy w zakresie planowania strategicznego, koordynacji stanowisk co do wdrażania jednolitej polityki państwa w zakresie reform na Ukrainie i ich wprowadzania. Skład osobowy Rady Narodowej jest zatwierdzany przez Prezydenta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-