Na Ukrainie zarejestrowano 14195 przypadków koronawirusa – 504 w ciągu doby

Na Ukrainie zarejestrowano 14195 przypadków koronawirusa – 504 w ciągu doby

Ukrinform
„8 maja na Ukrainie zostało potwierdzonych laboratoryjnie 14195 przypadków COVID-19 – 504 w ciągu doby”– powiedział Minister Zdrowia Maksym Stepanow na konferencji prasowej, donosi Ukrinform.

„W ciągu ostatniego dnia zachorowało 504 osób. Spośród nich 44 dzieci i 98 pracowników służby zdrowia. 237 osób zostało hospitalizowanych. W ciągu ostatniego dnia odnotowano 21 śmiertelnych przypadków, a 310 pacjentów zostało wyleczonych - powiedział Stepanow.

Stepanow powiedział również, że podczas całego okresu pandemii zachorowało 14195 osób. Spośród nich 977 dzieci i 2758 pracowników służby zdrowia. Już 2706 pacjentów wyzdrowiało, a 361 przypadków zakończyło się śmiercią.

W ciągu wczorajszego dnia wykonano 7763 testów PCR.

W ciągu ostatnich 24 godzin największą liczbę zarejestrowanych przypadków koronawirusa odnotowano w obwodzie lwowskim, czerniowieckim i zakarpackim oraz w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-