Walka z korupcją w armii - Ministerstwo Obrony określiło siedem obszarów priorytetowych

Walka z korupcją w armii - Ministerstwo Obrony określiło siedem obszarów priorytetowych

Ukrinform
Ministerstwo Obrony wyznaczyło strefy ryzyka korupcji w siedmiu obszarach działalności i opracowało odpowiednie środki antykorupcyjne - powiedział podczas briefingu w Ukrinform Wadym Pryjmak, szef departamentu ds. zapobiegania i wykrywania korupcji Ministerstwa Obrony Ukrainy.

„Ważną częścią pracy jest stworzenie listy priorytetowych zagrożeń korupcyjnych. Obecnie wyznaczono 7 problemów, które wymagają natychmiastowej reakcji.

Należą do nich:

1) usprawnienie i optymalizacja zarządzania ziemią i nieruchomościami, należącymi do MO. Prace te rozpoczęto i konsekwentnie przeprowadzano od 2015 r. W tym czasie przywrócono prawo do korzystania z ponad 64% samowolnie zajętych obszarów;

2) monitorowanie obiektów budowlanych i wdrażanie nowych mechanizmów zapewniania służbowego i stałego mieszkania dla pracowników służby wojskowej;

3) inicjowanie zmian w systemie zamówień obronnych, zwiększanie konkurencji i wprowadzanie mechanizmów osobistej odpowiedzialności za efektywne wykorzystanie zasobów obronnych - powiedział Pryjmak i wezwał do zreformowania systemu zarządzania majątkiem i aktywami przedsiębiorstw państwowych, ustalenia listy przedsiębiorstw potrzebnych na potrzeby Ministerstwa Obrony oraz wprowadzenia logistycznego systemu informacyjnego.

Pryjmak dodał, że ​​ryzyko korupcji w sferze zarządzania personelem zostanie zmniejszone poprzez zastosowanie zautomatyzowanego rankingu pracowników służby wojskowej, stworzenie systemu pracy z „wykrywaczami”, co zapewni warunki do udziału w działaniach antykorupcyjnych nieobojętnych żołnierzy, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ich ochrony.

Szef Departamentu podkreślił, że te obszary antykorupcyjne zostały wyznaczone za pomocą zaleceń i z udziałem społeczeństwa, ekspertów Niezależnego Komitetu Antykorupcyjnego ds. Obrony, międzynarodowych organizacji antykorupcyjnych, w szczególności Transparency International, a także ekspertów NATO, którzy zakończyli w ubiegłym roku ocenę ryzyka korupcji w sektorach bezpieczeństwa i obrony Ukrainy.

„W ramach wdrożenia nowego kursu antykorupcyjnego dla jednostek strukturalnych MON i organów administracji wojskowej, wyznaczono 33 zadania, a 64 są planowane” - powiedział Pryjmak.

Jego zdaniem powinno to zminimalizować wpływ korupcji na sferę obronną i utrzymać prestiż Sił Zbrojnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-