Wołodymyr Zełenski omówił z Emmanuelem Macronem współpracę z MFW, ustawę „bankową” i pomoc od UE

Wołodymyr Zełenski omówił z Emmanuelem Macronem współpracę z MFW, ustawę „bankową” i pomoc od UE

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że Rada Najwyższa uchwali ustawę „bankową” niezbędną do kontynuowania współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Stwierdził to podczas rozmowy telefonicznej z Prezydentem Republiki Francuskiej Emmanuelem Macronem - donosi służba prasowa Prezydenta Ukrainy.

„Ustawa „bankowa” jest dla nas priorytetem. Jestem pewien, że ją przegłosujemy, ponieważ jest ona dla nas ważna i otwiera możliwości współpracy z MFW” - podkreślił Zełenski.

Prezydent poinformował francuskiego Prezydenta o toczących się negocjacjach z MFW w sprawie uruchomienia nowego programu współpracy z Ukrainą.

Głowa państwa podkreślił również znaczenie dalszego wsparcia makrofinansowego UE dla Ukrainy i wyraził nadzieję na szybką decyzję na poziomie UE, która zapewni Ukrainie 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej w celu przezwyciężenia skutków pandemii COVID-19.

Z kolei, jak zauważono w BP, Macron pochwalił postęp we wdrażaniu reform na Ukrainie i osobistą rolę Zełenskiego w tym procesie.

Przypomnijmy, Rada Najwyższa na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 30 marca przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy „W sprawie poprawek do niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy w celu usprawnienia niektórych mechanizmów regulacji działalności bankowej” (nr 2571-e) i skróciła przygotowania do drugiego czytania.

Podczas przygotowywania projektu ustawy nr 2571-e do drugiego czytania posłowie wprowadzili do niego ponad 16 tysięcy poprawek.

Komitet Profilowy analizował poprawki do projektu Ustawy od 21 kwietnia, a w poniedziałek 27 kwietnia zalecił Radzie przyjęcie projektu w drugim czytaniu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-