Volker poradził Ukrainie zmienić rozrachunki Putina

Volker poradził Ukrainie zmienić rozrachunki Putina

komentarz
Ukrinform
Dopóki prezydent Władimir Putin będzie postrzegał Ukrainę jako kraj słaby, nigdy nie porzuci agresywnej polityki dla osiągnięcia własnych celów geopolitycznych.

Natomiast naprawdę silna Ukraina może zmienić to podejście, ponieważ cena dla Kremla za próbę jej podboju może być zbyt wysoka – powiedział Kurt Volker, Nadzwyczajny Ambasador i Pełnomocnik Rządu Stanów Zjednoczonych w specjalnych negocjacjach w sprawie Ukrainy w latach 2017-2019, podczas online konferencji na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa w piątek, donosi Ukrinform.

„Czy warto oczekiwać optymistycznych zmian w pozycji Putina i rosyjskiej polityce? Moim zdaniem nie, nie sądzę. Rosja rzeczywiście jest obecnie w trudnej sytuacji, co warto mieć na uwadze, ale na drugim końcu jest, on (Putin), który również dostrzega słabość Ukrainy. Widzi, że USA nie biorą udziału w procesie, że Francja pogrywa z Rosją, widzi, że Niemcy są rozproszone wewnętrznymi zmianami politycznymi, a także, że koronawirus dotyka wszystkich, więc myślę, że Putin czuje się dosyć wygodnie”- powiedział amerykański dyplomata.

Jego zdaniem wyznaczenie Dmitrija Kozaka na nowego „kuratora” na Ukrainie w Federacji Rosyjskiej, nic nie zmieni w stanowisku Rosji, ponieważ ani Kozak, ani Surkow, który wcześniej koordynował ten temat, nie podejmowali decyzji. Dlatego prezydent Putin będzie nadal wykorzystywał całą architekturę podzielonych samozwańczych „republik” wokół Rosji w celu dalszej destabilizacji sąsiadów, powstrzymania ich przed zbliżaniem się lub integracją z Zachodem.

„Sądzę, że strategia (rosyjska) pozostaje niezmieniona ... Putin postrzega słabą Ukrainę jako szansę. Moja rada dla Ukrainy będzie dokładnie odwrotna. Ważne jest, aby Ukraina stała się tak silna, jak to możliwe” - podkreślił Volker i dodał, że taka siła Ukrainy powinna opierać się na stabilności finansowej i rządach prawa, aby inwestorzy zagraniczni mogli czuć się pewnie, ustanowić silne wskaźniki wzrostu gospodarczego i wprowadzić konsekwentne reformy gospodarcze.

„Jeśli tak się stanie, Ukraina będzie wyjątkowo silna. I wtedy widzę prawdziwą okazję do zmiany rozrachunków Putina. Dopóki on uważa, że uda mu się małym kosztem dalej „podrywać” Ukrainę i jej pragnienie integracji z Europą, nie przestanie. Jeśli jednak zobaczy, że takie próby się nie powiodły, a Ukraina mimo wszystko staje się silniejsza, wówczas cena, którą płaci, stanie się bardziej oczywista, a wtedy może pomyśleć, że nie warto ... moim zdaniem Ukraina powinna się starać - powiedział Kurt Volker.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-