Zełenski - COVID-19 może zostać zarażone nawet do 10% Ukraińców, jeśli tłumy wyjdą na Wielkanoc

Zełenski - COVID-19 może zostać zarażone nawet do 10% Ukraińców, jeśli tłumy wyjdą na Wielkanoc

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zeleński stwierdził, że sytuacja z liczbą zarażonych koronawirusem na Ukrainie jest obecnie kontrolowana, ale w przypadku dużych skupisk na święta COVID-19 może zostać zarażonych od 2 do 10 procent populacji.

Oświadczył to na antenie programu „Wolność słowa Sawika Szustera” - donosi korespondent Ukrinform.

„Teraz ponad 4,5 tys. jest chorych, 150 z nich było śmiertelnych. To, co słyszymy od analityków, od naszych lekarzy, konsultujemy każdego dnia. Widzimy jedno: jeśli będą masowe skupiska, może pojawić się fala tuż po Wielkanocy. Możemy mieć okropną statystykę: od 2 do 10% chorych z całej populacji ukraińskiej - powiedział prezydent.

Jednocześnie głowa państwa podkreślił, że ​​sytuacja jest „bardzo dobrze kontrolowana”, i że na czas podjęto środki ograniczające.

„Naprawdę mamy dzisiaj dobrą sytuację w porównaniu z Europą i wieloma krajami” - zapewnił.

W związku z tym podkreślił znaczenie świętowania Wielkanocy w domu.

„Ponieważ może pojawić się fala. Nie mamy jeszcze tej fali, nie mamy nawet pierwszej dużej fali, ale widzicie, co już mówią na świecie, jest druga fala, może być trzecia fala. Nikt nie wie, kiedy koronawirusowa infekcja zginie, kiedy to wszystko się skończy”- powiedział Zeleński.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-