Prystajko proponuje wysłanie misji oceniającej ONZ do Donbasu

Prystajko proponuje wysłanie misji oceniającej ONZ do Donbasu

Ukrinform
Pomysł rozmieszczenia sił pokojowych ONZ na Ukrainie był przedmiotem dyskusji podczas trwania konfliktu w Donbasie i należy wysłać specjalną misję, aby zrozumieć, czy pomysł ten można zrealizować – powiedział Wadym Prystajko, kiedy omawiał temat sił pokojowych ONZ w Donbasie z sekretarzem generalnym ONZ i przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego, donosi kanał informacyjny 24.

Pomysł umieszczenia sił pokojowych ONZ na linii demarkacyjnej może być tak zwanym planem B na wypadek, gdyby porozumienia z Mińska nie mogły zostać wdrożone - powiedział Prystajko.

„Na każdym spotkaniu mówiłem, że najprawdopodobniej to dobre rozwiązanie, jeśli spotkamy się z niemożnością wykonania Mińska w formie, w jakiej zostało to określone, i prawdopodobnie będziemy musieli się z wami skontaktować w celu ustalenia misji. Dajcie misję oceniającą, która nie potrzebuje decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ, nie przewiduje weta od nikogo. Wyślijcie, pozwólcie tym ludziom pojechać, niech sprawdzą: jest to możliwe czy nie"- powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Przypomnijmy, misja pokojowa ONZ jest działaniem społeczności międzynarodowej w celu zapobiegania konfliktom międzypaństwowym lub wewnętrznym. Operacje mające na celu budowanie pokoju są przeprowadzane za zgodą stron konfliktu. W 2017 r. piąty prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przedstawił pomysł wprowadzenia sił pokojowych na całym terytorium Donbasu.

W odpowiedzi prezydent Rosji Władimir Putin zażądał, aby żołnierze sił pokojowych byli tylkona linii rozgraniczającej „i na żadnych innych terytoriach.”

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-