Listy wymiany - Dżemilew uważa, że najpierw powinni zostać wypuszczeni Krymianie z obozów

Listy wymiany - Dżemilew uważa, że najpierw powinni zostać wypuszczeni Krymianie z obozów

wideo
Ukrinform
Przywódca Tatarów Krymskich, deputat Ukrainy Mustafa Dżemilew uważa, że ​​priorytetem w ramach wymiany powinno być uwolnienie Krymian, którzy otrzymali najdłuższe warunki.

Powiedział o tym w „Krym. Realia”.

„SBU przekazało nam tę listę do zatwierdzenia. Mamy swoje własne priorytety, kogo zwalniać w pierwszej kolejności. Uważamy, że na pierwszym miejscu są nasi rodacy, którzy otrzymali najwyższe wyroki w sądach rosyjskich - 15-17 lat, absolutnie dzikie, za jakąś literaturę” – powiedział.

Według Dżemilewa osoby przebywające pod domowym aresztem w domu powinny zostać wymienione na końcu, ponieważ cierpią znacznie mniej niż osoby przebywające w obozach.

30 grudnia przedstawicielstwo Biura Prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krym ogłosiło, że więźniowie krymscy zostaną objęci kolejną fazą zwolnienia.

Ostatnia wymiana osób zatrzymanych odbyła się 29 grudnia w Majorsku, w obwodzie donieckim. W sumie w ramach wymiany Ukrainie wydano 76 osób: 12 wojskowych i 64 cywilów.

Komisarz ds. Praw człowieka Ludmiła Denisowa, nazwała inną liczbę ukraińskich więźniów politycznych. Przebywających w rosyjskim więzieniu : od 113 do 115, z czego ponad 80 to Tatarzy Krymscy. Lista krymskich Tatar Resource Center obejmuje 86 krymskich więźniów politycznych. Krymska grupa praw człowieka ma te same liczby.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-