Listy wymiany - Dżemilew uważa, że najpierw powinni zostać wypuszczeni Krymianie z obozów

Listy wymiany - Dżemilew uważa, że najpierw powinni zostać wypuszczeni Krymianie z obozów

wideo
Ukrinform
Przywódca Tatarów Krymskich, deputat Ukrainy Mustafa Dżemilew uważa, że ​​priorytetem w ramach wymiany powinno być uwolnienie Krymian, którzy otrzymali najdłuższe warunki.

Powiedział o tym w „Krym. Realia”.

„SBU przekazało nam tę listę do zatwierdzenia. Mamy swoje własne priorytety, kogo zwalniać w pierwszej kolejności. Uważamy, że na pierwszym miejscu są nasi rodacy, którzy otrzymali najwyższe wyroki w sądach rosyjskich - 15-17 lat, absolutnie dzikie, za jakąś literaturę” – powiedział.

Według Dżemilewa osoby przebywające pod domowym aresztem w domu powinny zostać wymienione na końcu, ponieważ cierpią znacznie mniej niż osoby przebywające w obozach.

30 grudnia przedstawicielstwo Biura Prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krym ogłosiło, że więźniowie krymscy zostaną objęci kolejną fazą zwolnienia.

Ostatnia wymiana osób zatrzymanych odbyła się 29 grudnia w Majorsku, w obwodzie donieckim. W sumie w ramach wymiany Ukrainie wydano 76 osób: 12 wojskowych i 64 cywilów.

Komisarz ds. Praw człowieka Ludmiła Denisowa, nazwała inną liczbę ukraińskich więźniów politycznych. Przebywających w rosyjskim więzieniu : od 113 do 115, z czego ponad 80 to Tatarzy Krymscy. Lista krymskich Tatar Resource Center obejmuje 86 krymskich więźniów politycznych. Krymska grupa praw człowieka ma te same liczby.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-