W Polsce Zełenski spotkał się z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

W Polsce Zełenski spotkał się z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

zdjęcie
Ukrinform
Podczas wizyty roboczej w Polsce prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z byłymi więźniami nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – napisano na stronie internetowej Prezydenta.

„W pierwszym dniu swojej wizyty roboczej w Rzeczypospolitej Polskiej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w obiedzie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Byli tam byli byli więźniowie obozu i ich rodziny” - napisano.

W swoim przemówieniu Prezydent podkreślił, że jest zaszczytem i wielką odpowiedzialnością spotkać tych, którzy przeżyli Holokaust i życie w obozie koncentracyjnym.

Powiedział, że bardzo trudno czyta się wspomnienia więźniów Auschwitz, z których wiele jest opublikowanych w książkach, ponieważ nie można powstrzymać łez.

„Jesteście niesamowitymi ludźmi! Bardzo silnymi i bardzo odważnymi. Inspirujecie, by nigdy się nie poddawać. Holokaust nazywany jest najciemniejszym okresem w historii ludzkości. I jesteście promieniami słońca, które zwyciężyły ciemność” - powiedział głowa państwa, zwracając się do więźniów.

Zełenski powiedział, że dziś społeczność międzynarodowa musi się zjednoczyć i zapobiegać wszelkim przejawom antysemityzmu, ksenofobii i rasizmu.

Głowa państwa podkreślił także, że Holokaust był straszliwą tragedią dla narodu żydowskiego i tragiczną lekcją dla całej ludzkości, i wezwała do zapamiętania tej strony historii i by się nie powtórzyła.

W szczególności Zełenski zwrócił uwagę na Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Są to ci, którzy nie byli obojętni i ryzykowali własnym życiem, aby ratować Żydów.

„Jestem dumny, że ponad dwa i pół tysiąca Ukraińców zostało uhonorowanych tym wysokim tytułem” - powiedział prezydent.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął dwudniową wizytę roboczą w Polsce.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-