Prezydent dał szansę rządowi Honczaruka

Prezydent dał szansę rządowi Honczaruka

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski rozpatrzył wniosek Ołeksija Honczaruka o rezygnację z funkcji premiera i postanowił dać rządowi szansę, pod pewnymi warunkami.

Oświadczył to na spotkaniu z premierem Ołeksijem Honczarukiem, poinformowała służba prasowa prezydenta.

„Postanowiłem dać panu i pańskiemu rządowi szansę, jeśli rozwiążecie niektóre rzeczy, które dziś są bardzo ważne i dotyczą naszego społeczeństwa. Nie czas teraz osłabiać państwo ekonomicznie i politycznie” – powiedział Zełenski.

17 stycznia premier Ołeksija Honczaruk ogłosił, że złożył rezygnację i przedłożył ją Prezydentowi z prawem do przedłożenia Radzie Najwyższej.

Biuro Prezydenckie potwierdziło otrzymanie tego dokumentu i oświadczyło, że głowa państwa to rozważy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-