Unia Europejska jest zaniepokojona militaryzacją Krymu przez Rosję

Unia Europejska jest zaniepokojona militaryzacją Krymu przez Rosję

Ukrinform
Unia Europejska jest głęboko zaniepokojona masową militaryzacją na okupowanym przez Rosję półwyspie krymskim.

Stwierdzono to w oświadczeniu wydanym przez delegaturę UE podczas forum OBWE ds. Współpracy w zakresie bezpieczeństwa w Wiedniu w środę, donosi korespondent Ukrinform.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni masową militaryzacją Półwyspu Krymskiego przez Rosję, która nadal wpływa na sytuację bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego i poza nim” - napisano.

Przypomina się, że UE zdecydowanie potępia akty agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i nie uznaje nielegalnej aneksji Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol.

Unia Europejska ponownie wezwała wszystkie strony do wypełnienia swoich zobowiązań, ponieważ „stabilne polityczne rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie można osiągnąć jedynie poprzez pełne wdrożenie porozumień mińskich”.

Przypomnijmy, zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy w międzynarodowych organizacjach w Wiedniu Ihor Łossowski wyraził nadzieję, że podczas tureckiej prezydencji w OBWE na Forum więcej uwagi poświęci się kwestii rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w Donbasie i problemu demilitaryzacji Krymu.

Turcja będzie przewodniczyć Forum Bezpieczeństwa OBWE, jednego z dwóch głównych organów zarządzających Organizacji, spotykającym się regularnie w kwaterze głównej OBWE w Wiedniu w okresie styczeń-kwiecień 2020 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-