UE nie zniesie sankcji, dopóki Ukraina nie przejmie kontroli nad granicą z Rosją – Zerkal

UE nie zniesie sankcji, dopóki Ukraina nie przejmie kontroli nad granicą z Rosją – Zerkal

Ukrinform
Europa nie zamierza znieść sankcji z Federacji Rosyjskiej, zanim Ukraina nie przejmie kontroli nad granicą z Rosją w Donbasie - powiedziała była Minister spraw zagranicznych Ukrainy Olena Zerkal w wywiadzie dla „Gordon”.

„Europa nie zniesie sankcji z Federacji Rosyjskiej, dopóki nie będzie kontroli nad granicą ukraińsko-rosyjską ... Rozumieją, że gdy tylko sankcje zostaną zniesione bez ustanowienia kontroli nad granicą, rozpocznie się nowa bachanalia, nawet jeśli pokój zostanie tam cudownie przywrócony” - powiedziała.

Zerkal zasugerowała również, że zakończenie wojny w Donbasie może zająć lata.

„Doświadczenie wszystkich konfliktów w Europie i nie tylko mówi, że proces pokojowy dotyczący pojednania trwa latami… Proces ten musi być przemyślany i zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, a także wymaga wytrwałości i zrozumienia. że ktoś zawsze będzie „obrażony”, dodała.

W lipcu 2014 r. Unia Europejska nałożyła sankcje ekonomiczne na Rosję za nielegalną aneksję Krymu i działania destabilizacyjne we wschodniej Ukrainie. We wrześniu 2014 r. sankcje te zostały zaostrzone.

W marcu 2015 r. Rada Europejska połączyła środki ograniczające z nieprzestrzeganiem przez Rosję Porozumień z Mińska. Od tego czasu co sześć miesięcy UE rozważa rozszerzenie sankcji gospodarczych na Rosję.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-