Merkel po spotkaniu z Putinem złożyła oświadczenie w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie

Merkel po spotkaniu z Putinem złożyła oświadczenie w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie

Ukrinform
Niemiecka kanclerz Angela Merkel uważa, że ​​wszyscy uczestnicy spotkania w „normandzkim formacie” mają wolę rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Stwierdziła to po rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie, donosi korespondent Ukrinform.

„Do następnego szczytu (w„formacie normandzkim”) podejmiemy dalsze ważne kroki w celu wdrożenia porozumień z Mińska. Zgadzamy się, że mamy podstawy i fundament, na którym musimy pracować ze wszystkimi problemami… To zajmuje dużo czasu, ale mamy wolę zrobienia tego - powiedziała Merkel.

Wśród osiągnięć końca ubiegłego roku wspomniała o wymianie więźniów po szczycie w Paryżu, ale dodała, że ​​nie wszystkie kwestie zostały rozwiązane, w szczególności kolejny rozejm był niepełny.

Przypomnijmy, 9 grudnia odbyło się spotkanie liderów krajów „formatu normandzkiego” - Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec. Uczestniczyli w nim Wołodymyr Zełenski, Władimir Putin, Emmanuel Macron i Angela Merkel. Poparli wymianę osób uwięzionych, według formuły „wszystkich na wszystkich”, która odbyła się 29 grudnia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-