Zełenski  i Alijew omówili wojnę w Donbasie i konflikt w Górskim Karabachu

Zełenski i Alijew omówili wojnę w Donbasie i konflikt w Górskim Karabachu

wideo
Ukrinform
Ukraina i Azerbejdżan wspierają się nawzajem w przywracaniu suwerenności i integralności terytorialnej obu krajów w granicach uznanych na arenie międzynarodowej - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem, donosi korespondent Ukrinform.

„Ważnym tematem dzisiejszej rozmowy było zapewnienie bezpieczeństwa regionalnego i narodowego. Przede wszystkim chodzi o wojnę we wschodniej Ukrainie i konflikt w Górskim Karabachu. Niezmiennie wspieramy się nawzajem w przywracaniu suwerenności i integralności terytorialnej naszych państw w granicach uznanych na arenie międzynarodowej”- powiedział Zełenski.

Zapewnił także, że Ukraina i Azerbejdżan będą kontynuować współpracę w tym kierunku zarówno dwustronnie, jak i w ramach pracy w organizacjach międzynarodowych.

W dniach 16-17 grudnia prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa z oficjalną wizytą w Republice Azerbejdżańskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-