Prystajko -  Ukraina musi ciągle wyjaśniać NATO, że chronimy ich wschodnią granicę

Prystajko - Ukraina musi ciągle wyjaśniać NATO, że chronimy ich wschodnią granicę

Ukrinform
Ukraina broni dziś wschodniej granicy NATO przed agresją Moskwy - powiedział Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko, podczas konferencji NATO Engages w Londynie, donosi korespondent Ukrinform.

„Ukraińcy czasami muszą tłumaczyć przedstawicielom NATO, że ostatecznie chronimy ich wschodnią granicę” - powiedział Prystajko.

Minister spraw zagranicznych podkreślił także potrzebę zachowania jedności Sojuszu w regionie Morza Czarno-Bałtyckiego.

„Naszym zdaniem bezpieczeństwo naszego regionu (kraje bałtyckie, Polska, kraje basenu Morza Czarnego - przyp. red.) zapewnia obecność tutaj NATO. Tę obecność należy utrzymać” - dodał minister.

W dniach 3-4 grudnia Prystajko przebywa z roboczą wizytą w Londynie na konferencji NATO. Planowane są również spotkania dwustronne z ministrami sojuszników i krajami partnerskimi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-