Ukraina uważa skazanie krymskich muzułmanów w Rosji za represje polityczne

Ukraina uważa skazanie krymskich muzułmanów w Rosji za represje polityczne

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie złożyło protest stronie rosyjskiej z powodu bezprawnej decyzji rosyjskiego sądu wojskowego o skazaniu muzułmanów krymskich.

Jest to napisane w oświadczeniu ministerstwa.

„Polityczną motywację decyzji wskazuje fakt, że sąd zignorował brak dowodów i poparł wniosek prokuratury. Muslim Alijew został skazany na 19 lat, Enwer Bekirow na 18 lat, Wadym Syruk oraz znany na Krymie obrońca praw człowieka Emir-Usejn Kuku na 12 lat, Refat Alimowa na 8 lat, Arsen Dżepparow na 7 lat” - stwierdzono w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że ta haniebna decyzja po raz kolejny potwierdziła, że ​​rosyjskie ustawodawstwo antyterrorystyczne jest szeroko stosowane przez rosyjską administrację okupacyjną w celu ukrycia represji politycznych wobec przedstawicieli narodu krymsko-tatarskiego.

MSZ wezwał społeczność międzynarodową do potępienia tej bezprawnej decyzji oraz wzmocnienie presji politycznej i dyplomatycznej i sankcji na państwo-agresora, aby powstrzymać Rosję od łamania praw człowieka w tymczasowo okupowanym Krymie, zmusić do uwolnienia wszystkich nielegalnie zatrzymanych obywateli Ukrainy w Rosji i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy w międzynarodowo uznanych granicach.

„Federacja Rosyjska musi w pełni wdrożyć rezolucje Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy z 27 marca 2014 r. „Sytuacja w zakresie praw człowieka w Autonomicznej Republice Krymu i Sewastopolu (Ukraina) i z 19 grudnia 2016 r., 19 grudnia 2017 r. oraz 22 grudnia 2018 r., jak również postanowienie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ w sprawie środków zapobiegawczych w sprawie pozwu Ukrainy przeciwko Federacji Rosyjskiej w kwestii stosowania Międzynarodowej konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej ”- powiedział minister.

Przypomnijmy, Okręgowy Sąd Wojskowy Okręgu Południowego w Rostowie nad Donem (RF) skazał na karę więzienia w kolonii karnej sześciu oskarżonych z tzw. Grupy jałtańskiej „sprawa Hizb ut-Tahrir”: Muslim Alijew został skazany na 19 lat, Enwer Bekirow na 18 lat, Wadym Syruk oraz znany na Krymie obrońca praw człowieka Emir-Usejn Kuku na 12 lat, Refat Alimowa na 8 lat, Arsen Dżepparow na 7 lat.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-