Okupanci udaremnili wycofanie wojsk w Petriwsku

Okupanci udaremnili wycofanie wojsk w Petriwsku

Ukrinform
Potwierdzenie gotowości do wycofania sił i środków w rejonie Bohdaniwki i Pietrowskiego w obwodzie donieckim nie zostało potwierdzone przez wojska rosyjskie. W ten sposób wróg zakłócił proces wycofania - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Wczoraj strona ukraińska za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowała OBWE o gotowości do wycofania. Dzisiaj, 8 listopada o godzinie 12.00 strona ukraińska była gotowa rozpocząć proces wycofania sił i środków na odcinku nr 3, który znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka i Petriwske w obwodzie donieckim. Data została ustalona, ​​biorąc pod uwagę ostatnie naruszenie zawieszenia broni w miejscu wycofania nr 3, które zgłoszono 30 października tego roku. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie w codziennym raporcie specjalnej misji obserwacyjnej OBWE z 31 października. Wiadomość o gotowości do wycofania dzisiaj, 8 listopada, nie nadeszła ze strony wroga. W ten sposób wróg zakłócił nie tylko proces wycofania, ale także ponownie naruszył umowy międzynarodowe ”- czytamy w komunikacie.

Zapytany przez Ukrinform, czy oznacza to oświadczenie - złamanie ustaleń dotyczących odroczenia procesu wycofania na czas nieokreślony, rzecznik siedziby głównej OBWE Ołeksandr Sztupun powiedział: „Na podstawie dostępnych informacji, wycofanie jest przełożone na jutro i jak to będzie - czas pokaże. Zasadniczo działania wojsk okupacyjnych są nielogiczne, o czym świadczy na przykład ich gotowość, która była 4 listopada, sprzecznie z umowami międzynarodowymi. A dzisiaj z niejasnych powodów stali się nieprzygotowani ”.

Przypomnijmy, wycofanie wojsk w Petriwsku, zaplanowane było na 4 listopada i zostało przełożone z powodu ostrzelania ukraińskich pozycji, które zostało zarejestrowane 30 października.

8 listopada strona ukraińska zadeklarowała gotowość do rozpoczęcia o godzinie 12.00 praktycznego procesu wycofania sił i środków na odcinku nr 3, które znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-