Spotkanie Zełenskiego z Erdoganem może się odbyć w najbliższej przyszłości - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Spotkanie Zełenskiego z Erdoganem może się odbyć w najbliższej przyszłości - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ukrinform
Spotkanie prezydentów Ukrainy i Turcji Wołodymyra Zeleńskiego z Recep Tayyip Erdoganem w ramach następnego posiedzenia Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla może się odbyć w najbliższej przyszłości - powiedział dyrektor polityczny Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Ołeksij Makejew, odpowiadając na pytania Ukrinform dotyczące perspektyw następnego posiedzenie Rady Strategicznej w Kijowie z udziałem dwóch przywódców Ukrainy i Turcji.

„Pracujemy nad tym, aby do końca roku odbyło się następne posiedzenie Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla, zgodnie z ustaleniami podczas ostatniego spotkania naszych prezydentów. Rozmawialiśmy o kontaktach między przywódcami naszych krajów, a ja podkreśliłem, że ​​czekamy na prezydenta Erdogana na Ukrainie - powiedział.

Makejew uważa, że istnieją wszystkie warunki niezbędne do objęcia przewodnictwa przywódców obu krajów.

„Musimy odbyć posiedzenie Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla - spełniliśmy absolutnie wszystkie warunki wstępne. Spotkanie dwóch liderów daje bardzo silny impuls do działania mechanizmu państwowego w najbliższej przyszłości. A mechanizm państwowy jest na to gotowy” - dodał dyplomata.

Ukraińsko-tureckie konsultacje odbyły się 5 listopada w Ankarze w celu omówienia współpracy dwustronnej, światowej i regionalnego porządku, w tym zagrożenia dla bezpieczeństwa regionalnego przez Federację Rosyjską. Ponadto 6 listopada prezydenci Ukrainy i Turcji przeprowadzili rozmowę telefoniczną, podczas której omówiono w szczególności przygotowania do następnego posiedzenia Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla oraz przygotowania do zawarcia umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-