Okupanci przyzwali do armii Federacji Rosyjskiej już 19 tysięcy mieszkańców Krymu

Okupanci przyzwali do armii Federacji Rosyjskiej już 19 tysięcy mieszkańców Krymu

Ukrinform
Na Krymie trwa dziesiąta kampania poboru, a na początku listopada ponad 19 000 Krymian zostało wezwanych do Sił Zbrojnych RF - powiedział dla Ukrinform analityk krymskiej grupy praw człowieka Ołeksandr Sedow podczas okrągłego stołu „Rosyjska obecność wojskowa na Ukrainie i jej wpływ na sytuację w zakresie praw człowieka”.

„Według raportu prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego Krym jest terytorium okupowanym, a wszelkie działania władz rosyjskich na okupowanym terytorium podlegają jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego. Oznacza to, że są one rozpatrywane w kategoriach konwencji genewskiej i statutu rzymskiego. I to wina rosyjskiego wojska, że na Krymie odbywa się nielegalny pobór. Dziesiąta kampania rekrutacyjna trwa teraz na Krymie, a na początku listopada do sił zbrojnych RF wcielono ponad 19 000 mieszkańców Krymu. Dokonują tego biura rekrutacji do wojska podległe Ministerstwu Obrony Federacji Rosyjskiej, Sztabowi Generalnemu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, to jest zbrodnia wojenna - powiedział Sedow.

Przypomniał także, że rosyjskie wojsko bierze aktywny udział w propagowaniu sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej wśród dzieci. W szczególności prawie co tydzień odbywają się akcje w postaci „parad”, wystaw sprzętu wojskowego. Ponadto obozy dla dzieci są zakładane pod kierunkiem wojska, gdzie dzieci z młodszych klas uczą się posługiwać bronią.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-