Zełenski omówił umowę o wolnym handlu z Erdoganem

Zełenski omówił umowę o wolnym handlu z Erdoganem

Ukrinform
Prezydenci Ukrainy i Turcji: Wołodymyr Zełenski i Recep Tayyip Erdogan omawiali telefonicznie swoje przygotowania do następnego posiedzenia Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla pod ich współprzewodnictwem – donosi serwis prasowy szefa ukraińskiego państwa.

„Podczas rozmowy rozmawiano o stanie przygotowań do regularnego spotkania Rady Strategicznej Wysokiego Szczebla pod przewodnictwem Prezydentów Ukrainy i Turcji w Kijowie” - czytamy w oświadczeniu.

Biuro Prezydenta podkreśliło, że szefowie państw zaznaczyli wspólną chęć zacieśnienia współpracy we wszystkich obszarach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Rozmówcy zgodzili się również na znaczenie zintensyfikowania procesu negocjacji w ramach przygotowań do zawarcia umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją.

Zełenski z zadowoleniem przyjął udział tureckich firm w wystawie „Arms and Security-2019”, zwracając uwagę na znaczenie współpracy z Turcją w kontekście zwiększenia zdolności obronnych.

Ze swojej strony Erdogan podkreślił, że poparcie Turcji dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy jest niezmienne. Z zadowoleniem przyjął również kroki prezydenta Ukrainy dotyczące pokojowego rozwiązania sytuacji w Donbasie, informuje Biuro Prezydenta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-