Zahorodniuk spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO

Zahorodniuk spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W ramach wizyty roboczej w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli minister obrony Andrij Zahorodniuk stwierdził, że przystąpienie Ukrainy do NATO pozostaje kluczowym priorytetem dla wojska – donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony.

„W ramach wizyty roboczej w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli ukraiński minister obrony Andrij Zahorodniuk uczestniczył w spotkaniu Rady Atlantyckiej NATO na szczeblu ministrów obrony Misji Szkoleniowej i Doradczej NATO w Islamskiej Republice Afganistanu” .

Jak podkreślono, podczas rozmowy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem minister obrony mówił o stanie reformy Ministerstwa Obrony i Sił Zbrojnych, podkreślając, że przystąpienie do NATO pozostaje kluczowym priorytetem ukraińskiego departamentu wojskowego. Omówiono również obecną sytuację we wschodniej Ukrainie i regionie Azowsko-Czarnomorskim. Zahorodniuk przedstawił propozycję uczynienia formatu współpracy bardziej praktycznym.

Według służby prasowej szef Departamentu Obrony Narodowej odbył także ważne dwustronne spotkania ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami z Francji, Włoch, Gruzji i Szwecji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-