Yovanovitch przed Kongresem zaprzeczyła zarzutom Łucenki i Giulianiego

Yovanovitch przed Kongresem zaprzeczyła zarzutom Łucenki i Giulianiego

Ukrinform
Była ambasador USA w Kijowie Marie Yovanovitch podczas swojego wystąpienia na rozprawie w Kongresie USA zaprzeczyła zarzutom wysuniętym przeciwko niej przez prawnika Trumpa Rudolfa Giulianiego i byłego prokuratora generalnego Ukrainy Jurija Łucenki, i zauważyła, że ​​jej odwołanie ze stanowiska było wynikiem nacisku prezydenta Donalda Trumpa na Departament Stanu USA.

Poinformował o tym Washington Post w odniesieniu do przemówienia Yovanovitch na trwających obecnie przesłuchaniach.

„Odnośnie wydarzeń podczas mojego pobytu na Ukrainie kategorycznie oświadczam, że nigdy nie prosiłem żadnego rządu ani urzędnika państwowego na Ukrainie (ani gdzie indziej) ani dla siebie, ani dla innych, bezpośrednio lub pośrednio, ani w żaden inny sposób, o powstrzymanie dochodzenia lub ścigania faktycznej korupcji. Jak niedawno przyznał były prokurator generalny Ukrainy Łucenko, wzmianka o tym, że stworzyłam lub rozpowszechniłam listę „nieprześladowanych”, jest całkowicie nieprawdziwa - jest to informacja, którą sam Łucenko wycofał. Jeśli chodzi o burmistrza Giulianiego, miałam z nim słaby kontakt - ogólnie pamiętam trzy spotkania. Żadne nie było związane z kontrowersyjnymi wydarzeniami. Nie znam motywów pana Giulianiego na temat ataku na mnie. Ale ludzie, którzy zostali nazwani w prasie jako związani z Giulianim, mogli uwierzyć, że ich osobiste ambicje finansowe zostały stłumione przez naszą politykę antykorupcyjną na Ukrainie”, powiedziała Yovanovitch.

Również była ambasador USA na Ukrainie podkreśliła, że ​​zarzut jej nielojalności wobec Trumpa jest „wymysłem”.

Yovanovitch mówi, że po tym, jak jej kategorycznie nakazano opuścić Ukrainę „najbliższym samolotem”, spotkała się z zastępcą sekretarza stanu, który poinformował ją o „skróceniu jej kadencji”.

Jak informowaliśmy, pomimo prób Departamentu Stanu USA i Białego Domu, aby zablokować zeznania swoich pracowników (w tym byłych) w ramach dochodzenia w sprawie impeachmentu prezydenta, była ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch przybyła do Kongresu w piątek. Rozprawy odbywają się za zamkniętymi drzwiami.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-