Prezydent podpisał ustawę o „ruchu bezwizowym w przemyśle” z UE

Prezydent podpisał ustawę o „ruchu bezwizowym w przemyśle” z UE

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę „W sprawie zmiany niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy w związku z przyjęciem ustawy Ukrainy o normalizacji” Nr 124-IX, którą Rada Najwyższa przyjęła 20 września 2019 roku.

O tym poinformowała służba prasowa głowy państwa.

„Ustawa zmienia szereg aktów ustawodawczych, w tym: Kodeks Ukrainy o Bogactwach Naturalnych, Gruntów, Wodny, Cywilny, Gospodarczy, Kodeks Karny Ukrainy; Kodeksy Morski i Ochrony Ukrainy; akty prawne Ukrainy „O ochronie środowiska”, „O działaniach inwestycyjnych”, „O wymianie towarowej”, „O podstawach planowania urbanistycznego”, „O ruchu drogowym” i innych”, podano w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że wdrożenie norm tego prawa podpisanych przez prezydenta zapewni korelację krajowego systemu normalizacyjnego z praktyką międzynarodową i europejską.

Ustawa ta jest jednym z kluczowych dla Ukrainy warunków otrzymania „ruchu bezwizowego w przemyśle” z UE.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-