Zełenski pobił rekord świata - „najdłuższa konferencja prasowa prezydenta”

Zełenski pobił rekord świata - „najdłuższa konferencja prasowa prezydenta”

Ukrinform
Konferencja prasowa Zełenskiego trwała ponad 8 godzin i pobiła poprzedni rekord o 45 minut.

Rekord został zarejestrowany przez przedstawiciela Krajowego Rejestru Rekordów, a certyfikat został wręczony Zełenskiemu podczas maratonu prasowego w Kijowie.

Certyfikat potwierdzający wpis został przekazany Prezydentowi po godzinie 18:00 przez przedstawiciela Krajowego Rejestru. Certyfikat stwierdza, że ​​obecny maraton prasowy jest „najdłużej trwającą konferencją prasową prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego” na świecie.

Według eksperta Krajowego Rejestru konferencja prasowa Zełenskiego trwała ponad 8 godzin z rzędu, a poprzedni rekord został przekroczony „o co najmniej 45 minut”. Nie powiedział jednak, kto ustanowił poprzedni rekord.

Sekretarz prasowa prezydenta Julia Mendel zapewniła, że ​​nie zostało to zaplanowane, a przedstawiciele Krajowego Rejestru Rekordów przybyli na miejsce maratonu prasowego z własnej inicjatywy.

Maraton prasowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego rozpoczął się o godzinie 10:00. Głowa państwa odpowiada na pytania dziennikarzy przez cały dzień.

Przedstawiciele mediów zadawali pytania Prezydentowi w grupach liczącym od 7 do 10 osób. Grupy zmieniały się co około godzinę.

Według Mendel ponad 300 dziennikarzy zostało akredytowanych do udziału w maratonie prasowym.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-