Formuła Steinmeiera może być punktem wyjścia do wdrożenia Mińska - OBWE

Formuła Steinmeiera może być punktem wyjścia do wdrożenia Mińska - OBWE

Ukrinform
Zgromadzenie Parlamentarne OBWE, stanowczo broniące integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, z zadowoleniem przyjmuje najnowsze inicjatywy Federacji Rosyjskiej i Ukrainy w celu uzgodnienia tekstu „formuły Steinmeiera”, która może być przydatna przy wdrażaniu porozumień mińskich.

Jest to stwierdzone w oświadczeniu przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Georga Cereteli.

„Konfliktu nie można rozwiązać za pomocą środków wojskowych. Jedynym sposobem na złagodzenie ludzkich cierpień na wschodzie Ukrainy, szczególnie na tle zbliżającej się zimy, jest podejście krok po kroku. Pomimo potrzeby dalszych wyjaśnień i stwierdzeń, tak zwana formuła Steinmeiera może być prawdziwym punktem wyjścia dla postępu we wdrażaniu porozumień mińskich” powiedział Cereteli.

Według niego należy polegać na tym kroku, który zapewnia zatwierdzenie tekstu „formuły Steinmeiera” i zapewnia pełne wdrożenie porozumień mińskich.

Cereteli dodał również, że PA OBWE jest gotowa, w razie potrzeby, przyczynić się do organizacji wyborów w Donbasie, jeśli zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie ich przeprowadzenia.

Jak informował Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział 1 października, że ​​Ukraina uzgodniła tekst „formuły Steinmeiera”. Według niego przewiduje ona zatwierdzenie na Ukrainie przejściowej ustawy o szczególnym statusie Donbasu, która stanie się stała pod warunkiem uznania przez OBWE wyborów lokalnych na tych terytoriach, które muszą odbyć się zgodnie z ukraińskim ustawodawstwem, za demokratyczne.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-