Czubarow - Ukraina powinna żądać od OBWE zwolnienia Sajdika

Czubarow - Ukraina powinna żądać od OBWE zwolnienia Sajdika

Ukrinform
Refat Czubarow uważa, że ​​Ukraina powinna zażądać natychmiastowego pozbawienia uprawnień Specjalnego Przedstawiciela Przewodniczącego OBWE na Ukrainie i w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu - Martina Sajdika.

Tak szef medżlisu Tatarów Krymskich skomentował prezentację Sajdika na Facebooku podczas szczytu Europy w Salzburgu w Austrii.

„Specjalny Przedstawiciel Przewodniczącego OBWE na Ukrainie i w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu, Martin Sajdik podczas Międzynarodowego Forum w Salzburgu, nie tylko odmówił wyrażenia swojego stanowiska w sprawie bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję, a pozwolił sobie również na subiektywne wycieczki historyczne, które usprawiedliwiają bezprawną aneksję Krymu przez Rosję - podkreślił Czubarow.

Według niego Sajdik wydaje się być jednym z takich międzynarodowych urzędników, którego zadaniem jest usprawiedliwienie rosyjskich zbrodni przeciwko Ukrainie.

„Mówiąc najprościej, bez względu na ”formułę”, z jaką Ukraina przystępuje do międzynarodowych negocjacji z Rosją to z mediatorami takimi jak Martin Sajdik, jesteśmy pokonani” - powiedział szef Medżlisu.

Jego zdaniem Ukraina powinna zażądać zwolnienia Sajdika, z wykonania swoich uprawnień Specjalnego Przedstawiciela Przewodniczącego OBWE na Ukrainie i w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu.

Przypomnijmy, Specjalny Przedstawiciel Przewodniczącego OBWE na Ukrainie i w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu, Martin Sajdik, odmówił wyrażenia swojego stanowiska w sprawie nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję na forum międzynarodowym w Salzburgu w poniedziałek .

Europe Summit w Salzburgu, zorganizowany był przez Instytut Regionów Europy (IRE), odbył się w dniach 6-8 października.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-