Poroszenko wziął udział w akcji przeciwko „formule Steinmeiera”

Poroszenko wziął udział w akcji przeciwko „formule Steinmeiera”

zdjęcie
Ukrinform
Piąty prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uczestniczył w akcji „Nie - kapitulacji” przeciwko podpisaniu przez władze ukraińskie w Kijowie „Formuły Steinmeiera”.

Poroszenko poinformował o tym na swojej stronie na Facebooku i zamieścił zdjęcia akcji.

Poroszenko podziękował również wszystkim uczestnikom akcji, która oprócz w stolicy odbyła się w ponad 20 miastach. „Dziękuję dziesiątkom tysięcy nieobojętnych ludzi, którzy zgromadzili się dziś na Majdanie w Kijowie i na placach ponad 20 miast, aby powiedzieć „Nie - kapitulacji”. powiedział Poroszenko.

W niedzielę 6 października w wielu miastach Ukrainy, w tym w Kijowie, Winnicy, Lwowie, Charkowie, Użgorodzie, prowadzone były akcje protestacyjne przeciwko podpisaniu przez ukraińskie władze „formuły Steinmeiera” w sprawie Donbasu.

Uczestnicy akcji sprzeciwiali się działaniom władz, które mogą doprowadzić do kapitulacji Ukrainy wobec Rosji, w szczególności poprzez wdrożenie „formuły Steinmeiera” - przyznanie „specjalnego statusu” Donbasowi, usunięcie wojsk ukraińskich z linii rozgraniczającej.

Przypomnijmy, 6 października około 10 000 osób wzięło udział w akcji „Nie-kapitulacji”.

Takie akcje rozpoczęły się po 1 października w miastach Ukrainy, kiedy prezydent Wołodymyr Zeleński powiedział, że ​​Ukraina zgodziła się na tekst „formuły Steinmeiera”. Jak stwierdził, przewiduje ona zatwierdzenie na Ukrainie tymczasowej ustawy o szczególnym statusie Donbasu, która wejdzie w życie, pod warunkiem że OBWE uzna wybory lokalne na tych terytoriach za demokratyczne.

Według prezydenta nowe prawo nie przekroczy żadnej „czerwonej linii” i „nigdy nie będzie żadnego poddania się”.

Po tym jak partie ukraińskie, aktywiści i działacze obywatelscy, masowo protestowali przeciwko tej formule, 3 października prezydent Zełenski nagrał wideo wyjaśniające Ukraińcom ostatnie działania władz w celu rozwiązania konfliktu w Donbasie, w tym formułę Steinmeiera, i zapewnił, że „nigdy nie podda Ukrainy”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-