Ukraina powinna być niezbędna zarówno dla Unii Europejskiej, jak i dla NATO - Kuleba

Ukraina powinna być niezbędna zarówno dla Unii Europejskiej, jak i dla NATO - Kuleba

Ukrinform
Ukraina powinna zrobić wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać pełnowymiarową współpracę z UE i NATO oraz przekonać te organizacje, że wraz z Ukrainą będą silniejsze.

Powiedział to we wtorek, podczas spotkania z przedstawicielami prasy w drugim dniu wizyty w Brukseli, wicepremier ds. Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej Ukrainy Dmytro Kuleba, podał korespondent Ukrinformu.

W ten sposób odpowiedział na pytanie Ukrinformu, czy Ukraina planuje przedstawić NATO kwestię przejścia do Planu działania na rzecz członkostwa jako kolejnego etapu integracji.

„Na wszystko jest czas. Teraz mówimy o tym, aby nasza współpraca z NATO pozostała dynamiczna, nie miała żadnych wad i była maksymalnie rozwinięta. Osobiście popieram bardzo pragmatyczne podejście. Wierzę, że musimy zarówno w stosunkach z NATO, jak i w stosunkach z UE, osiągnąć poziom, na którym sami staniemy się dla nich niezbędni. Nie powinniśmy pukać do zamkniętych drzwi i prosić - przyjmijcie nas. Musimy pracować w taki sposób, aby sami zrozumieli, że bez nas są słabsi niż z nami”,  zauważył ukraiński urzędnik.

Dodał, że jako obywatel Ukrainy kieruje się jego Konstytucją, która wyraźnie wskazuje, jaki jest ostateczny cel naszego kraju w stosunku do Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-