Rosja blokuje temat Krymu we wszelkich dialogach dotyczących uwolnienia więźniów politycznych – Czubarow WIDEO

Rosja blokuje temat Krymu we wszelkich dialogach dotyczących uwolnienia więźniów politycznych – Czubarow WIDEO

Ukrinform
Federacja Rosyjska blokuje temat Krymu we wszelkich dialogach dotyczących uwolnienia więźniów politycznych - napisał Refat Czubarow, przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich, na Facebooku.

„Wiecie, co się teraz dzieje? Podczas wszelkich form dialogu, podczas jakiegokolwiek zamiaru dyskutowania o uwolnieniu ukraińskich więźniów politycznych, Rosja bardzo ostro odcina wszystko, co dotyczy Krymu. Odcina się i mówi, że nie chce i nie będzie omawiać kwestii ludzi, którzy mieszkają, jak mówi Rosja, na terytoriach, które według własnego prawa sądzi - powiedział.

Czubarow podkreślił również, że kwestia Krymu i Tatarów krymskich powinna być stale podnoszona w przestrzeni publicznej, ponieważ „Krym jest również naszym terytorium, a ludzie, którzy żyją na tymczasowo okupowanych terenach krymskich, są naszymi obywatelami”.

Przypomnijmy, w sobotę 7 września odbyła się wymiana więźniów między Federacją Rosyjską a Ukrainą w formacie 35 na 35. 11 bezprawnie skazanych obywateli i 24 marynarzy schwytanych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 r. powróciło na Ukrainę.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-