Rzecznicy Ukrainy i Federacji Rosyjskiej zgodzili się utworzyć grupę roboczą ds. uwolnienia osób skazanych

Rzecznicy Ukrainy i Federacji Rosyjskiej zgodzili się utworzyć grupę roboczą ds. uwolnienia osób skazanych

Ukrinform
Komisarz ds. praw człowieka Rady Najwyższej Ludmiła Denisowa i rosyjski Rzecznik Praw Obywatelskich Tatjana Moskalkowa omówili w Moskwie kwestie możliwego wzajemnego uwolnienia zatrzymanych i skazanych obywateli.

Poinformowała o tym Denisowa na Facebooku.

„W Moskwie spotkałem się z Tatianą Moskalkową, rzecznikiem praw człowieka w Federacji Rosyjskiej. Rozmawialiśmy o możliwym uwolnieniu obywateli Ukrainy przebywających w instytucjach penitencjarnych w Federacji Rosyjskiej, a także o obywatelach rosyjskich przebywających w takich samych ukraińskich instytucjach”, napisała ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich

Według niej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził „dobrą wolę na uwolnienie wszystkich uwięzionych”.

„Dlatego uzgodniliśmy format naszej pracy w tych kwestiach, w szczególności w sprawie utworzenia grupy roboczej, a także w sprawie podpisania memorandum o współpracy na rzecz dalszych działań”, powiedziała Denisowa.

Jak wiadomo, w Rosji i aneksowanym Krymie jest około 70 ukraińskich więźniów politycznych, w tym dziennikarz Ukrinformu Roman Suszczenko, który w Federacji Rosyjskiej został skazany na 12 lat w kolonii ścisłego reżimu za rzekome szpiegostwo.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-