Przedstawiciel Ukrainy w sądzie ONZ - sprzeciw Rosji należy odrzucić ZDJĘCIE

Przedstawiciel Ukrainy w sądzie ONZ - sprzeciw Rosji należy odrzucić ZDJĘCIE

Ukrinform
Wszystkie argumenty Rosji dotyczące braku przedmiotu sporu z Ukrainą w Międzynarodowym Trybunale ONZ powinny zostać odrzucone ze względu na ich niewłaściwość - powiedział profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Yale - Harold Hongju Koh, podczas drugiej części przesłuchań, donosi korespondent Ukrinform.

„Zarzuty Rosji powinny zostać odrzucone, a sąd powinien przejść do rozprawy co do meritum. Jak pokazywaliśmy, Rosja publicznie zobowiązała się do przestrzegania zakazu finansowania terroryzmu. Ale jednocześnie pozwala na swobodne finansowanie kampanii terrorystycznej na własnym terytorium, odmawiając podjęcia praktycznych działań ... Rosja zobowiązała się do wyeliminowania wszelkich form dyskryminacji rasowej, a następnie - popiera dyskryminację na Krymie” - powiedział Koh.

Następnie głos zabrał profesor Jean-Marc Thouvenin, który podkreślił, że przedstawiciele Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ zinterpretowali istotę artykułów Konwencji o finansowaniu terroryzmu, tak jak im było wygodnie.

„Rosja próbowała wypaczyć cel sporu, przedstawiając Ukrainę jako kraj, który wykorzystuje lukę prawną, by przyciągnąć Rosję do odpowiedzialności, podczas gdy konwencja tego nie zawiera”, powiedział.

Przypomnijmy, w dniach 3-7 czerwca, odbywają się przesłuchania w sprawie wcześniejszych zastrzeżeń Federacji Rosyjskiej (jurysdykcja) w sprawie stosowania i interpretacji Międzynarodowej Konwencji o zwalczaniu i finansowaniu terroryzmu i Międzynarodowej Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej.

Pod koniec tego tygodnia sąd zdecyduje, czy ma jurysdykcję nad zgłoszonymi przez Ukrainę naruszeniami ze strony Rosji. Oczekuje się, że decyzja zostanie podjęta do końca roku.

Jeśli argumenty Ukrainy zostaną przyjęte przez Międzynarodowy Trybunał ONZ, sąd będzie mógł przejść do meritum sprawy.

16 stycznia 2017 r. Ukraina złożyła pozew do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko Rosji. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości rozważał skargę w oparciu o Konwencję o zakazie finansowania terroryzmu i Konwencję o zakazie dyskryminacji rasowej.

Zarzuty przeciwko Rosji obejmują: dostarczanie broni i inne formy pomocy nielegalnym grupom zbrojnym; zestrzelenie samolotu MH17 linii malezyjskich; ostrzał rejonów zamieszkałych w Mariupolu i Kramatorsku; zniszczenie cywilnego autobusu pasażerskiego w pobliżu Wolnowahy; śmiertelna eksplozja podczas pokojowego zgromadzenia w Charkowie; dyskryminacja społeczności ukraińskiej i krymskich Tatarów na Krymie; zakaz działalności Medżlisu Tatarów krymskich; fale zniknięć, zabójstw, bezprawnych rewizji, zatrzymań; ograniczenia w nauczaniu języków ukraińskiego i krymsko-tatarskiego.

6 marca 2017 r. odbyła się pierwsza rozprawa w Hadze. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze zadecydował, że Rosja powinna wznowić działalność Medżlisu Tatarów krymskich, zapewnić dostępność edukacji na Krymie w języku ukraińskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-