Poroszenko nazwał dzisiejszą wizytę Zełenskiego do Brukseli symboliczną WIDEO

Poroszenko nazwał dzisiejszą wizytę Zełenskiego do Brukseli symboliczną WIDEO

Ukrinform
Piąty prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nazwał pierwszą wizytę prezydenta Władimira Zełenskiego w Brukseli symboliczną i życzył mu powodzenia.

Napisał o tym na swojej stronie na Facebooku .

„Jutro będzie bardzo ważne i symboliczne wydarzenie - pierwsza wizyta nowo wybranego prezydenta w stolicy Unii Europejskiej - Brukseli. Ważne jest dla całej Ukrainy, by poza symbolami i rozmowami zobaczyła wyraźne kroki, ponieważ Janukowycz dużo rozmawiał o integracji europejskiej w czasie, gdy Ukraina w rzeczywistości próbowała powrócić do imperium rosyjskiego”- powiedział Poroszenko.

Według niego chodzi o utrzymanie prac nad czterema związkami Ukrainy i UE - energetycznym, cyfrowym, celniczym, a co najważniejsze - o potwierdzenie jasnego planu przystąpienia Ukrainy do NATO i Unii Europejskiej.

Po raz kolejny podkreślił, że członkostwo w NATO to bezpieczeństwo kraju i obywateli, pokój na warunkach Ukrainy. Jednocześnie członkostwo w UE to poszanowanie praw człowieka i dobro każdego Ukraińca.

„To ważny dzień, więc życzę Ukrainie i jej prezydentowi sukcesu” - dodał Poroszenko.

4-5 czerwca odbędzie się robocza wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Unii Europejskiej i instytucjach NATO w Brukseli.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-