Wybory samorządowe 2020: które partie mają szansę wejść do Rady Miasta Kijowa

Wybory samorządowe 2020: które partie mają szansę wejść do Rady Miasta Kijowa

Ukrinform
W rankingu sił politycznych w wyborach do Rady Miasta Kijowa liderem jest partia UDAR, na którą gotowych jest głosować 28,6% osób, spośród tych, które już zdecydowały i zamierzają głosować w wyborach.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”,donosi Ukrinform.

Partię „Europejska Solidarność” popiera 14,0% respondentów, partię „Sługa Narodu” - 10,7%, partię „Zwycięstwo Palczewskiego” - 6,9%, partię „Platforma Opozycyjna – Za Życie” - 6,8%, partię „Hołos” - 6,5%, partię „Batkiwszczyna” - 6,4%, partię „Siła i Honor” - 5,5%, a partię Szarija - 3,8%” - czytamy w raporcie.

Ocena innych sił politycznych jest niższa niż 3%.

Około 13% respondentów było niezdecydowanych.

Jednocześnie 69% respondentów wyraziło jednoznaczną gotowość udziału w wyborach mera i rady miasta w październiku 2020 roku. Najwyższy poziom mobilizacji odnotowano u najstarszych respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone od 31 sierpnia do 1 września 2020 r metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) mieszkańców Kijowa pod względem wieku i płci. W trakcie badania przeprowadzono 1200 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,8 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-