Przedstawiciel prezydenta w Radzie Ministrów powiedział, kiedy zacznie pracować nowy Parlament

Przedstawiciel prezydenta w Radzie Ministrów powiedział, kiedy zacznie pracować nowy Parlament

Ukrinform
Rada Najwyższa nowej IX kadencji rozpocznie pracę w okresie od 24 sierpnia do 6 września – powiedział przedstawiciela prezydenta w gabinecie ministrów Andrij Herus w wywiadzie dla RBK-Ukraina.

Według niego wiele nominacji w ministerstwach, departamentach i przedsiębiorstwach państwowych rozpocznie się po tym, jak parlament nowej kadencji zacznie działać.

21 lipca odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie.

Centralna Komisja Wyborcza opracowała już 100% protokołów elektronicznych dotyczących wyników głosowania w wielomandatowym krajowym okręgu wyborczym podczas przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Zgodnie z tymi wynikami na partię „Sługa Narodu” głosowało 43,16% Ukraińców. „Platforma opozycyjna - Za życie” zyskuje 13,05%, „Batkiwszczyna” - 8,18%, „Solidarność Europejska” - 8,10%, „Głos” - 5,82%. Pozostałe partie nie przezwyciężają pięcioprocentowego progu wyborczego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-