Wiadomo, kto zainauguruje obrady nowo wybranej Rady

Wiadomo, kto zainauguruje obrady nowo wybranej Rady

Ukrinform
Pierwsze obrady nowo wybranej Rady Najwyższej Ukrainy otworzy kandydat na posła z partii „Platforma opozycyjna - Za życie”, numer 12 na liście wyborczej, Julij Joffe.

O tym pisze Hromadskie.

Tak więc zgodnie z art. 82 Konstytucji Ukrainy pierwsze posiedzenie nowo wybranego parlamentu otwiera najstarszy poseł.

Joffe ma teraz 78 lat. Był posłem wszystkich zgromadzeń Rady, z wyjątkiem piątej i szóstej (okres 2006-2012). Był członkiem KPZR, „Ukraińskiej Partii Pracy” Siergieja Tigipko, „Partii Republikańskiej Ukrainy” Bojko i „Partii Regionów”.

Przypomnijmy: 21 lipca na Ukrainie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne. Frekwencja według danych ze wszystkich 199 okręgów wyniosła 49,84%. To najniższa frekwencja w historii ukraińskich wyborów parlamentarnych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-