CKW przyjęła podpieczętowane protokoły z pierwszych czterech okręgów

CKW przyjęła podpieczętowane protokoły z pierwszych czterech okręgów

Ukrinform
Centralna Komisja Wyborcza zaakceptowała oryginały protokołów dotyczących wyników głosowania w wyborach parlamentarnych od pierwszych czterech Okręgowych Komisji Wyborczych.

Protokoły zostały przedstawione przez przedstawicieli odpowiednich OKW na spotkaniu CKW, informuje korespondent Ukrinformu.

W szczególności CKW przyjęła protokoły Okręgowych Komisji Wyborczych 45 i 51 (obwód doniecki), 213 (obwód kijowski) i 37 (obwód dniepropietrowski).

Protokoły będą przyjmowane przez CKW w trybie sesji ciągłej.

Łącznie na Ukrainie utworzono 199 okręgów wyborczych i zagraniczny okręg wyborczy.

Jak donosi Ukrinform, w niedzielę 21 lipca na Ukrainie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne. Stanem na wtorek Centralna Komisja Wyborcza przetworzyła 92,55% protokołów elektronicznych z wynikami głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Według tych wyników 43,11% głosujących wybrało partię „Sługa Narodu”, „Platforma opozycyjna - Za życie” zyskała 13,03%, „Batkiwszczyna” - 8,18%, „Solidarność europejska” - 8,15%, a „Głos” - 5,87%. Pozostałe partie nie wchodzą do Rady Najwyższej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-