„Sługa Narodu” będzie w stanie stworzyć jednopartyjną większość parlamentarną

„Sługa Narodu” będzie w stanie stworzyć jednopartyjną większość parlamentarną

Ukrinform
Partia prezydencka „Sługa Narodu” będzie w stanie utworzyć większość parlamentarną w Radzie Najwyższej dziewiątej kadencji bez udziału partii partnerskich.

Wynika to ze wstępnych rezultatów wyborów z list partyjnych i okręgów większościowych - donosi Radio Swoboda .

Ponad 120 miejsc „Sługa Narodu” będzie miała w wyniku głosowania na listy partyjne. Jeszcze ponad 110 posłów Zełenski wprowadza do parlamentu, dzięki rezultatom w okręgach większościowych. W ten sposób „Sługa Narodu” będzie miała ponad 230 mandatów w nowej Radzie Najwyższej, co wystarcza do utworzenia organów władzy parlamentu i powołania rządu.

Siły pro-prezydenckie będą musiały szukać prawdopodobnych sojuszników do zmian w konstytucji. W tym celu potrzebne jest poparcie ponad 300 deputowanych parlamentu.

Po obliczeniu ponad 48% protokołów, partia „Sługa Narodu” ma poparcie ponad 42% populacji głosującej.

21 lipca na Ukrainie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-