W Warszawie wygrała partia „Sługa Narodu”

W Warszawie wygrała partia „Sługa Narodu”

Ukrinform
W lokalu wyborczym w Warszawie w przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie najwięcej głosów otrzymała prezydencka partia „Sługa Narodu”.

W trójce liderów jest również ”Solidarność europejska” i „Głos” - donosi korespondent Ukrinform.

35,4% Ukraińców w Warszawie zagłosowało na „Sługę Narodu”, na „Solidarność europejską” - 24,3%, a na „Głos” - 23,2%.

Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyła Warszawie także Partia Szaria - 5,6%.

Wszystkie pozostałe partie otrzymały znacznie mniej głosów: „Siła i honor” - 2,6%, „Swoboda” - 2,4%, „Batkiwszczyna” - 1,7%, „Ruch nowych sił” - 1,2%.

W niedzielę w Warszawie zagłosowało 2382 Ukraińców, czyli prawie dwa razy mniej niż podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-