Do parlamentu przechodzi pięć partii – wyniki sondażu na godzinę 20.00

Do parlamentu przechodzi pięć partii – wyniki sondażu na godzinę 20.00

Ukrinform
Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez exit poll w wyborach parlamentarnych na godzinę 20.00, pięć partii politycznych przechodzi do Rady Najwyższej: „Sługa Narodu” (44,2% głosów), „Platforma opozycyjna - Za życie” (11,4%), ” Solidarność europejska ”(8,8%), „Batkiwszczyna” (7,6%) i „Gołos” (6,5).

Takie dane z sondażu przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, Ukraińskie Centrum Studiów Ekonomicznych i Politycznych Aleksandra Razumkowa oraz Fundację Inicjatyw Demokratycznych im. Ilka Kuczeriwa zostały opublikowane na konferencji prasowej w Ukrinformie w niedzielę, 21 lipca.

Najbliżej pokonania 5-procentowego progu wyborczego, na godzinę 18, jest partia „Siła i Honor”, która zdobyła 4,4% głosów.

Ogólną całością sondaży wyjazdowych są wyborcy, którzy głosowali w lokalach wyborczych na Ukrainie, z wyjątkiem specjalnych lokali wyborczych (szpitale, więzienia, jednostki wojskowe, zagraniczne lokale wyborcze) iz wyjątkiem terytoriów okupowanych.

Wielkość próby wynosi 11 629 w 300 lokalach wyborczych.

Liczba respondentów w każdym lokalu wyborczym wynosi średnio około 39.

Sondaż podczas wyborów parlamentarnych w 2019 r. jest realizowane przy wsparciu finansowym międzynarodowych darczyńców: Program pomocy obywatelskiej, finansowany przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i wdrożony przez Pakt na Ukrainie, Delegację Unii Europejskiej na Ukrainie, Międzynarodowy Fundusz „Odrodzenie”, Ambasadę Kanady na Ukrainie.

Jak informował wcześniej Ukrinform, na Ukrainie w niedzielę 21 lipca zakończyło się głosowanie w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez exit poll w wyborach parlamentarnych na godzinę 18.00, pięć partii politycznych przechodzi do Rady Najwyższej: „Sługa Narodu” (42,9% głosów), „Platforma opozycyjna - Za życie” (12,2%), ” Solidarność europejska ”(8,9%), „Batkiwszczyna” (8,2%) i „Gołos” (5,9%).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-