Partia „Sługa Narodu” przedstawiła swój program wyborczy

Partia „Sługa Narodu” przedstawiła swój program wyborczy

Ukrinform
Zniesienie immunitetu, odbieranie mandatu dopuszczającym się w Radzie Najwyższej tzw. knopkodawstwa, czyli oddawania głosu za nieobecnego parlamentarzystę i odpowiedzialność za nielegalne wzbogacenie są głównymi elementami programu wyborczego, który został zatwierdzony przez partię „Sługa Narodu” - podała służba prasowa partii.

Partia „Sługa Narodu” zatwierdziła swój program, z którym będzie brać udział w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Decyzja została podjęta przez delegatów kongresu, który odbył się 9 czerwca w Ogrodzie Botanicznym w Kijowie.” - napisano w oświadczeniu.

Przewodniczący partii Dmytro Razumkow powiedział, że priorytetami frakcji w parlamencie będzie zniesienie immunitetu parlamentarnego, wprowadzenie mechanizmów odwoływania posłów, umożliwienie obywatelom wpływania na decyzję rządu poprzez referendum, wprowadzenie odpowiedzialności urzędników za nielegalne wzbogacenie, wprowadzenia obowiązkowej konfiskaty skorumpowanego majątku.

Razumkow powiedział również, że zwycięstwo Wołodymyra Zełenskiego w wyborach prezydenta - tylko pierwsza fala zmian, których potrzebuje społeczeństwo.

„Dziś uruchamiamy drugą falę - idziemy do parlamentu z uczciwymi i przyzwoitymi ludźmi, którzy są gotowi służyć ludziom, a nie ich własnym kieszeniom lub oligarchicznym klanom” - powiedział Razumkow i zapowiedział, że trzecia fala zmian będzie polegać na utworzeniu profesjonalnego rządu zaufania, zmianie organów wykonawczych i sądowniczych. Wszystko to jest potrzebne, aby zbudować kraj, „w którym chce się żyć i który zostawimy jako dziedzictwo naszym potomkom”.

„To kraj, w którym państwo nie jest właścicielem osoby, lecz serwisem i instrumentem społeczeństwa. Kraj, w którym gospodarka jest wolna od biurokratów, okupantów, presji administracyjnej. Gdzie Rotterdam jest miastem dla podróży zagranicznych, a nie oligarchicznym schematem, na którym zarabiają „biznesmeni”. Gdzie władza jest oczyszczona, odnowiona i odpowiedzialna, gdzie ludzie biorą bezpośredni udział w rządzie i nie podejmuje się żadnych ważnych decyzji bez woli społeczeństwa” - podsumował Razumkow.

Według niego program partii jest bardzo ambitny i odzwierciedla priorytety polityki, jaką partia będzie sprawować w Radzie Najwyższej i rządzie.

Przypomnijmy, w niedzielę 9 czerwca na kongresie partii „Sługa Narodu” ogłoszono 100 nazwisk kandydatów do listy partyjnej. Zgłoszono również nazwiska kandydatów w kilku okręgach większościowych.

Dmytro Razumkow, szef partii „Sługa Narodu”, podczas konferencji prasowej po kongresie zapewnił, że kandydaci na deputowanych na liście partyjnej lub w okręgach większościowych nie będą aktywnymi ani byłymi parlamentarzystami.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-