Wczoraj rozpoczęła się kampania wyborcza do Parlamentu

Wczoraj rozpoczęła się kampania wyborcza do Parlamentu

Ukrinform
Na Ukrainie w piątek 24 maja rozpoczęła się kampania wyborcza do przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Zgodnie z Ustawą Ukrainy „O wyborach deputowanych do Rady Najwyższej Ukrainy” proces wyborczy przedterminowych wyborów parlamentarnych rozpoczyna się następnego dnia po opublikowaniu dekretu bez przyjmowania jakiejkolwiek decyzji w sprawie jego rozpoczęcia przez Centralną Komisję Wyborczą.

W CKW podkreślili, że Centralna Komisja Wyborcza jest gotowa do wykonywania zadań statutowych związanych z przeprowadzeniem przedterminowych wyborów deputowanych 21 lipca 2019.

Przypomnijmy, Zełenski podczas przemówienia inauguracyjnego 20 maja ogłosił rozwiązanie Rady Najwyższej. 21 maja szef państwa podpisał dekret o rozwiązaniu Rady Najwyższej ósmej kadencji i zorganizowaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych 21 lipca.

W czwartek, 23 maja, dekret wszedł w życie po jego opublikowaniu w rządowej gazecie „Uriadowyj kurier”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-