Szefowa CKW nazwała datę rozpoczęcia kampanii wyborczej

Szefowa CKW nazwała datę rozpoczęcia kampanii wyborczej

Ukrinform
Na Ukrainie w piątek 24 maja rozpocznie się kampania wyborcza do przedterminowych wyborów parlamentarnych – powiedziała przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Tetiana Slipaczuk podczas czwartkowej konferencji prasowej, donosi korespondent Ukrinformu.

„Proces wyborczy rozpoczyna się następnego dnia po opublikowaniu dekretu prezydenckiego, który był opublikowany dzisiaj.” Proces wyborczy rozpoczyna się 24 maja - powiedziała.

Przypomnijmy, Zełenski podczas przemówienia inauguracyjnego 20 maja ogłosił rozwiązanie Rady Najwyższej. 21 maja szef państwa podpisał dekret o rozwiązaniu Rady Najwyższej ósmej kadencji i zorganizowaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych 21 lipca.

W czwartek, 23 maja, dekret wszedł w życie po jego opublikowaniu w rządowej gazecie „Uriadowyj kurier”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-