Ukraińcy w Polsce przygotowują się do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

Ukraińcy w Polsce przygotowują się do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

Ukrinform
Ukraińcy będą mogli głosować za granicą podczas wyborów prezydenckich w 102 lokalach wyborczych, znajdujących się na terytorium 72 państw.

W Polsce znajduje się jedna z największych ukraińskich diaspor na świecie - ponad milion osób. Osoby, które chcą głosować, będą mogły to zrobić w ukraińskich urzędach konsularnych w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, a także w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie.

W Polsce jest zarejestrowanych 30 000 osób tymczasowo przebywających w Rzeczypospolitej Polskiej i mogą one wziąć udział w głosowaniu na ukraińskich wyborach prezydenckich. W ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 200 Ukraińców złożyło wnioski z prośbą o wpis na listę wyborców.

Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Ukrainy w Polsce Switlana Krysa apeluje do wszystkich obywateli Ukrainy, którzy nie złożyli takich wniosków i nie są zarejestrowani w Konsulacie, ale zamierzają wziąć udział w głosowaniu, aby to zrobili jak najszybciej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-